Pilotní průkazy na letišti Brno Tuřany a pilotní výcvik

ULL(a) - Pilot ultralehkých letadel

Pokud se chcete létání věnovat pouze jako zábavě a stačí Vám převážet maximálně 2 cestující (včetně pilota), nebo pokud Vás lakají nízké náklady na letovou hodinu a možnost přistávat i na neoficiálních travnatých plochách, pak je pro Vás pilotní výcvik na pilotování ultralehkých letadel vhodným startem. Základní licenci si můžete rozšířit o oprávnění k řízeným letům VFR a licence ULL(a) je vždy dobrým základem pro postup na další úrovně, například soukromý pilot letadel (PLLa).

Pilotní průkazy Brno

Požadavky na žáka:

- Věk alespoň 15 let
- Osvědčení o zdravotní způsobilosti, které poskytne sportovní lékař
- minimálně 20 hodin praxe (letu)
- 45 hodin teoretické přípravy

Pilotní průkaz ULLa můžete získat od 30 000 Kč do 100 000 Kč.

PPL(a) - Soukromý pilot letounů

Pokud nechcete, aby pro Vás létání bylo pouhým koníčkem, ale spíše vášní či profesí, pak je pro Vás pilotní průkaz soukromého pilota letounu vhodnou variantou. Zároveň je získání této licence základním krokem ke kariéře profesionálního pilota dopravních letadel. Pilotní průkaz PPL(a) Vám umožní převážet více než 2 cestující letadly těžšími než 450 Kg. Chcete-li létání proměnit v profesi, pak můžete navázat na dosažený výcvik pilotní licencí CPL(a) - obchodní pilot letounů.

Pilotní výcvik Brno

Požadavky na žáka:

- Minimální věk 17 let
- Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou
  prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel.: 973
  212 455 )
- Průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin letecké přípravy (vlastní pilotního průkazu ULL si může uplatnit 10% svého náletu na ultralightech, nejvýše však 10 hodin).

Cena pilotního výcviku pro licenci PPLa je v rozmezí 100 000 Kč - 300 000 Kč.

Soukromý pilot vrtulníků - PPL(h)

Skvělá manévrovatelnost, vertikální přistání a start - pokud ve vzduchu očekáváte tyto vlastnosti, pak získejte pilotní výcvik soukromého pilota vrtulníků. Vrtulník je díky schopnosti přistát třeba před Vaším domem praktičtějšínež letadlo a létat s ním je skutečné umění. Budete-li chtít létání vrtulníkem zpeněžit, budete potřebovat pilotní průkaz CPL(h). Pro získání licence PPL(h) platí takřka stejné podmínky jako pro získání licence soukromého pilota letounů.

Pilotní výcvik Brno

Pilotní průkaz PPL(h) je možné získat zhruba od 350 000 Kč do 450 000 Kč.Nejste si jistí, jestli by vás pilotování letadla nebo vrtulníku bavilo?

Přijďte si to nejdříve vyzkoušet na naši akci Pilotem na zkoušku letadla nebo pilotem na zkoušku vrtulníku. Jsme si víc než jistí, že se vám pilotování letadla nebo vrtulníku zalíbí natolik, že už vás od kniplu nikdo nikdy nedostane! :)

Objednat let >>

Kontakt na vyhlídkové lety

+420 724 001 050

Kontakt pro cestující

Airport Brno


Další kontakty letiště Brno

Video z našich vyhlídkových letů:

Pilotem na zkoušku

Vyhlídkové lety Brno


Létáme po celý rok. Zavolejte a domluvíme si vyhlídkový nebo seznamovací let. Kontakt